Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 17.01.2019 09:37:00 

SDH Studénka-nádraží - založen 1927

  Náš stařičký dopravní automobil Avia A 30 DVS 
Do roku 1982 užívali naši členové ke své činnosti vozidlo Tatra 805 v požárním provedení, které ovšem bylo po technické prohlídce vyřazeno z provozu pro závady na motoru a přední nápravy.
 
Následně po jednáních s MěNV došlo k zakoupení ojetého vozidla Avie z Nábytku Česká Třebová. Jelikož se jednalo o valník bylo nutné toto vozidlo pro naše upravit.
 
Přestavbu vozidla provedli členové sboru za finanční pomoci města. Z původního valníku bylo vozidlo přestavěnona speciální požární automobil. Po schválení provedené přestavby na dopravním inspektorátu bylo vytvořeno dílo v hodnotě přesahující 100.000 Kčs, přičemž náklady na zakoupeni původního vozidla byly 18 500 Kčs a náklady na materiál nepřesáhly 50.000 Kčs. Z pokladny sboru bylo v průběhu stavby uvolněno zhruba 20.000 Kč.
 
Tento automobil nám slouží dodnes, ale už zoufale potřebuje generální opravu, lepší variantou by ovšem bylo nové vozidlo.
K určitému posunu došlo v listopadu roku 2008, kdy město uvolnilo menší balík financí a my jsme mohli poslat naši stařenku do servisu na celkovou opravu vnějšího kabátu a výměnu podvozku. I když jsme měli představu o větším rozsahu oprav (buhužel poskytnuté finance na víc nestačily) prošel náš dopravní automobil částečnou modernizací a vozidlo dostalo zajímavý vzhled.
 
Opravu provedla během necelých dvou měsíců fa Hagemann Opava a s opravou jsme víceméně spokojeni. Fotogalerie z průběhu opravy je uvedena níže.
 

  

Fotogalerie opravy:

  

      

 

 

 

 

 

TOPlist